Webové aplikácie

Webové aplikácie

Vytvoríme pre vás webovú aplikáciu na mieru s dôrazom na intuitívne ovládanie aplikácie alebo upravíme existujúce riešenie.

Potrebujete webovú aplikáciu?

Neváhajte a požiadajte nás o vypracovanie ponuky, ktorú vám vypracujeme zadarmo. Stačí vyplniť kontaktný formulár.


Čo je webová aplikácia?

Webová aplikácia je jednoducho aplikácia, tiež inak označovaná ako program alebo softvér. Aplikácie pre stolné počítače sú navrhované pre rôzne zložité úlohy ako účtovníctvo, projektovanie budov. Sú vytvorené obvykle pre konkrétne operačné systémy a musia sa inštalovať. Webové aplikácie sú programy navrhované pre vykonávanie úlohy v rámci webového prehliadača a preto inštalácia nie je potrebná.

Dobrým príkladom pre webové aplikácie sú aplikácie ako GMail, Mapy Google, Facebook, YouTube, e-shopy, objednávkové systémy.

Výhody webových aplikácií

 1. K údajom možem pristupovať odkiaľkolvek.
  Aplikácie pre stolné počítače ukladajú obvykle údaje na pevný disk v počítači. Ak som na dovlenke a nechám počítač doma nemôžem pristupovať k e-mailom, fotografiám alebo k ľubovoľným iným údajom. V prípade webových aplikácií sú e-maily a iné údaje uložené online na webe. Môžem sa k nim dostať z webového prehliadača z ktoréhokoľvek počítača pripojeného k internetu.

 2. Vždy pracujem s najnovšou verziou aplikácie.
  Webové aplikácie sa aktualizujú automaticky. Nemusím sa zaoberať tým akú verziu používam, pretože pracujem vždy s tou najnovšou. Webové aplikácie môžem používať bez toho, aby som ich musel inštalovať.

 3. Fungujú na každom zariadení s webovým prehliadačom.
  Bežné aplikácie sú obvykle určené pre konkrétne operačné sytémy a zariadenia. Veľa programov určených pre PC nefunguje v počítačoch Macintosh. Webové aplikácie sú prístupné z ľubovoľného zariadenia (stolný počítač, notebook, mobilný telefón), ktoré má nainštalovaný webový prehliadač a prístup na internet. Preto webové aplikácie môžem používať z domáceho počítača, počítača v práci alebo v internetovej kaviarni.

 4. Sú bezpečnejšie
  Webové aplikácie bežia v prehliadači a preto nemôžu narušiť úlohy ostatných aplikácií bežiacich v počítači. To znamená lepšiu ochranu pred vírusmi, malware alebo spyware.